نحوه انجام کولپوسکوپی

info@mariarastgoo.com


22267208 (9821+)22267208 (9821+)


info@mariarastgoo.com


 ۲۴ اسفند ۱۳۹۲


 جراحی‌های با حداقل تهاجم, خدمات برتر


كولپوسكوپي يك معاينه اختصاصي از سرويكس، واژن و وولو با استفاده از دستگاهی به نام کولپوسکوپ می‌باشد. در این روش، به دلیل اینکه سلول‌های دهانه رحم چندین برابر بزرگتر نشان داده می‌شوند، میزان تغییرات سلولی قابل مشاهده است. این معاینه ساده و بدون درد بوده و زمانی انجام مي‌شود كه پاپ اسمير تغييرات سلولي غير طبيعي را نشان دهد.


کولپوسکوپی در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

بعد از انجام بيوپسي، نمونه به آزمايشگاه فرستاده مي‌شود تا متخصص پاتولوژی آن را بررسي کند. سلول‌هاي غير طبیعی كه می‌تواند توسط متخصص مشاهده شود، Cervical Intra-epithelial Neoplasia (CIN) ناميده مي‌شود. اغلب CINهای نوع 1 بدون درمان به شرايط طبيعي خود باز مي‌گردند در حالي كه نوع 2 و 3 نياز به درمان دارند. بر اساس شدت عارضه، درمان به دنبال انجام كولپوسكوپي صورت می‌گیرد که روش‌های درمان شامل موارد زیر می‌باشد:

۲۲ مهر ۱۳۹۶ | 0 نظرات


۱۹ مهر ۱۳۹۶ | 0 نظرات


ویزیت بیماران محترم با تعیین وقت قبلی، صبح‌ها در بیمارستان مهراد و عصرها در مطب انجام می‌شود. جهت تعیین وقت با شماره تلفن 22267208 (9821+) تماس بگیرید.

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما– کولپوسکوپی معمولا به منظور تست سرطان دهانه رحم بر طبق نتایج پاپ اسمیر (تست غربالگری مورد استفاده برای شناسایی سلول های غیر طبیعی سرویکس)، انجام می شود.

کولپوسکوپ یک میکروسکوپ الکتریکی با نور روشن است که پزشک شما را قادر می سازد تا دهانه رحم را به وضوح و با بزرگنمایی ببیند. در صورتی که پزشک شما هرگونه مورد غیر طبیعی را مشاهده کند، نمونه ای از بافت (از طریق بیوپسی) را خارج می کند.


روش بازیابی نمونه بافت از داخل  گردن رحم، کورتاژ آندوسکوپیک (ECC) نامیده می شود. پس از این کار، نمونه ها به منظور آزمایش های لازم توسط  متخصص آسیب شناسی، به آزمایشگاه منتقل می شود.

در حین تست کولپوسکوپی توسط پزشک، ممکن است  کمی احساس استرس یا نگرانی داشته باشید اما توضیحات و اطلاعات دریافتی از پزشک می تواند اضطراب شما را کاهش دهد.

مدت زمان انجام این تست به طور کلی سریع و کمتر ناراحت کننده است. در شرایطی که نتایج پاپ اسمیر شما غیر طبیعی باشد، امکان دارد پزشک شما، کولپوسکوپی را پیشنهاد کند. از دیگر موارد توصیه کولپوسکوپی، وجود خونریزی پس از مقاربت، رشد غیر طبیعی دئورکتال و ورم در ناحیه مهبل است.


روش کولپوسکوپی به منظور تشخیص موارد زیر صورت می گیرد:

خطرات ناشی از کولپوسکوپی و بیوپسی حداقل هستند اما عوارض نادرآن عبارتند از:

در صورت بروز هر یک از علائم  فوق، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

– حداقل ۲۴ ساعت قبل از انجام کولپوسکوپی، از رابطه جنسی و یا استفاده از داروهای واژینال، روان کننده ها، کرم ها یا تامپون، اجتناب کنید.

– شما می توانید پیش از کولپوسکوپی، به طور معمول مواد غذایی و مایعات مصرف کنید. اکنون برای انجام کولپوسکوپی آماده هستید اما در بعضی موارد ممکن است توصیه شود که این کار را به تعویق بیندازید.


– یکی از موارد به تعویق افتادن کولپوسکوپی، بارداری است. هر چند روش کولپوسکوپی در دوران بارداری ایمن است، اما بیوپسی (برداشتن نمونه بافت) ممکن است مشکل ساز باشد. علاوه بر این، هرگونه درمان هم معمولا تا چند ماه پس از زایمان به تأخیر می افتد.

– شما می توانید به همراه دوست، همسر یا اعضای خانواده خود به بیمارستان بروید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید. آمادگی برای کولپوسکوپی کار چندان مشکلی نیست.

– از پزشک خود بخواهید که  نحوه انجام تست را به طور دقیق برای شما توضیح دهد.

– در صورت بارداری، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

– برنامه و دوره قاعدگی خود را به اطلاع پزشک برسانید همچنین در مورد تاخیر و میزان خونریزی هم با پزشک خود مشورت کنید.


– سعی کنید به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از تست، از دوش گرفتن، استفاده از تامپون و یا رابطه جنسی، اجتناب کنید.

– قبل از تست، در صورت وجود کمر درد، با پزشک خود مشورت کنید.

– به منظور راحتی، قبل از آزمایش، مثانه و روده خود را خالی کنید.

کولپوسکوپی معمولا درمطب پزشک انجام  شده و ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. این تست نیازمند هیچ گونه بیهوشی نیست. برای انجام آزمایش، شما روی تخت مخصوص، به  پشت دراز کشیده و پاها از هم جدا و باز نگه داشته می شوند.

عوارض لیزر واژن و لیزر واژینال چیست؟


یبوست در بارداری و راه درمان آن


عکس اندازه شکم در ماههای مختلف بارداری


مواد غذایی مفید برای افزایش شیر مادر


این وضعیت، درست مانند تست مشکلات لگن یا پاپ اسمیر صورت می گیرد. سپس، پزشک شما ابزار کولپوسکوپ را به میزان چند اینچ در مهبل شما وارد می کند. در این حالت، دیواره های واژن باز نگه  داشته می شود تا پزشک به راحتی بتواند داخل رحم شما را ببیند.


گردن رحم و واژن شما با پنبه و محلول سرکه  تمیز و پاکسازی می شود تا از این طریق سلول های غیر طبیعی  برجسته سازی شوند. در این مرحله پزشک می تواند در صورت مشاهده هر گونه زمینه مشکوک، از وضعیت موجود عکس بگیرد.

پس از بیوپسی نیز برای کنترل خونریزی ، صورت می گیرد.این روش، Monsel نامیده می شود. تست کولپوسکوپی برای برخی زنان کمی ناخوشایند است و برخی هم در طی تست، احساس سرگیجه  دارند. اگر در طول آزمون احساس اضطراب می کنید، برای رفع تنش های شدید، تمرکز کرده و شل سازی  بدن را انجام دهید.

در صورت وجود مشکل و انجام بیوپسی ،چگونگی این روش به محل آن بستگی دارد :

شما ممکن است در طی بیوپسی، احساس فشار و یا گرفتگی عضلانی داشته باشید، اما باید گفت که بیوپسی سرویکس به طور کلی کمی دردناک است.


واژن معمولا از حساسیت کمتری برخوردار است و شما در طول بیوپسی احساس درد نمی کنید.در بخش پایین تر از مهبل (واژن) حساسیت بیشتری وجود دارد وممکن است قبل از شروع  کار، پزشک شما اقدام به بی حسی موضعی کند.

در طی کولپوسکوپی و بیوپسی، بسته به محل مورد نظر مانند واژن یا سرویکس، ممکن است کمی احساس سوزش خفیف یا درد احساس کنید.

پس از انجام کولپوسکوپی، منتظر نتایج آزمون بوده  و پیگیری های لازم را انجام دهید. در صورت عدم دریافت به موقع اطلاعات، نتایج را از پزشک خود سوال کنید.

دریافت به موقع  نتایج به شما کمک می کند تا در صورت نیاز به آزمایشات و درمان های اضافی ، سریع تر اقدام کنید. در صورت هر گونه مشکل در نتایج، ممکن است پزشک شما تست اضافی را برای درک علت نتایج غیر طبیعی، توصیه  کند.


یک متخصص پاتولوژی، نمونه های بافت  حاصل از روش بیوپسی  را بررسی  کرده و ناهنجاری ها را ارزیابی می کند. نتایج بیوپسی ممکن است در مورد تشخیص غیر طبیعی سلول های گردنی رحم، پیش سرطانی، سرطان و سایر شرایط بوده و درمان  هر کدام نیز در نظر گرفته می شود.

پزشک شما بر اساس نتایج کولپوسکوپی و بیوپسی توصیه های لازم را ارائه می دهد. پس از کولپوسکوپی، در مدت زمان تعیین شده به پزشک مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

پس از کولپوسکوپی، شما ممکن است تا سه روز، تخلیه واژن و خونریزی تیره رنگ داشته باشید که مدت آن ممکن است تا یک هفته باشد. مهبل یا واژن ممکن است دچار درد شود و کمی احساس گرفتگی خفیف داشته باشید.

اگر بیوپسی صورت نگرفته باشد، شما می توانید تقریبا فعالیت عادی خود را از سر بگیرد.اما در صورت نمونه برداری و  بیوپسی ، بهتر است به مدت یک هفته از دوش گرفتن، استفاده از تامپون، کرم واژینال و مقاربت اجتناب کنید.


در صورت بروز هر گونه مشکلی، با پزشک خود تماس بگیرید.در هر صورت،بدون توجه به نتایج، این نکته مهم است که به طور دائم توصیه های لازم و آزمایشات زنان و پاپ اسمیر را ادامه دهید.

بر اساس روش و نیاز به بیوپسی و نمونه برداری، هزینه کوپلوسکوپی متفاوت است. در صورت درخواست پرینت رنگی از کوپلوسکوپی و معاینات، هزینه تعیین می شود. به این ترتیب، بر طبق موارد فوق هزینه کولپوسکوپی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

نبض ما– مترجم: مهناز ضحاکی


منبع: www.healthline.comآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ همچنین لطفاً درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم چه باید کرد؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟


دکتر سلام


روز جهانی فیبریلاسیون دهلیزی


کنترل بزرگ شدن پروستات با تامسولوسین


هشداری درباره تزریق بوتاکس +ویدئو


تخمدان پلی کیستیک شایع ترین علت ناباروری زنان

درمان و علل کلیه سنگ ساز +ویدئو


ویدیو های سلامت


تزئین دستمال سفره با قاشق ، چنگال+ویدئو


علل و درمان انواع جوش صورت/ویدئو


دلیل رشد موهای زائد در خانم ها چیست؟+ویدئو


کاشت مو به روش sut + ویدئو


چگونه خاطرات بد را از ذهنمان پاک کنیم؟/ویدئو


مطالب پیشنهادی


بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن


عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!


مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟


هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟


گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟


آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟


چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو


کاشت مو به روش sut + ویدئو


روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو


نبض ما، پایگاه اینترنتی نشاط و سلامتی و دارای مجوز فعالیت است که تیم تولید کننده محتوای آن از پزشکان متخصص، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه، خبرنگاران و مترجمین و مشاورین مجرب تشکیل شده است .

نبض ما با ارائه جدیدترین مطالب علمی و کاربردی و با هدف بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات عامه مردم در حوزه پزشکی با هدف ارتقای سطح فرهنگ سلامت عمومی و بهبود سبک زندگی فارسی زبانان، می کوشد تا در جهت تندرستی، زیبایی، تغذیه سالم، تناسب اندام، مسائل مربوط به بهداشت مردان و زنان و مادر و نوزاد، مشاوره پزشکی، روان درمانی، بهداشت جنسی و زناشویی و سایر اطلاعات مفید در رابطه با سلامتی ، مخاطب را با ارائه مطالب صحیح و بروز رسانی شده یاری و راهنمایی نماید. لذا مطالب ارائه شده در سایت به هیچ عنوان جایگزین پزشک و تشخیص و تجویز آن نیست.

Welcome, Login to your account.


Recover your password.


A password will be e-mailed to you.


راه های سفت کردن پوست گردن چیست؟ آیا شل شدن پوست گردنتان باعث نگرانی شما شده است؟ آیا ناراحت هستید که به سرعت در حال پیر شدن می باشید و این فکر شما را در میان گروه همسالان خجالت زده کرده است؟ شل شدن پوست گردن، مشکلی است که همه ما با آن مواجه خواهیم شد، ولی آیا راهی وجود ندارد که از مشکل شل شدن پوست گردن خلاص شویم بدون آنکه پول زیادی برای درمان های پرهزینه بپردازیم؟ در این مقاله از بخش زیبایی …

ویتامین D را امروزه همه مردم با سلامت استخوان می شناسند و هرجا که صحبت راشی تیسم بچه ها و پوکی استخوان سالمندان باشد کمبود ویتامین D به ذهن ها می رسد. ولی واقعیت اینست که تحقیقات جدید خیلی فراتر از این رفته و نقش ویتامین D در خیلی از جنبه های مختلف سلامت زندگی انسان کشف شده است. اکنون تاثیر ویتامین D در خیلی از بیماری ها مانند بیماری های خودایمنی (مثل ام اس، روماتیسم مفصلی، لوپوس)، دیابت، بیماری های قلب و عروق، فشار …

رژیم اتکینز (Atkins) یک رژیم کم کربوهیدرات است که معمولا برای کاهش وزن توصیه می شود. طرفداران این رژیم ادعا می کنند که اگر به همان اندازه که پروتئین و چربی می خورید، به همان اندازه از غذاهای پرکربوهیدرات نیز دوری کنید، می توانید وزن خود را کاهش دهید. در 12 سال گذشته، بیش از 20 مطالعات نشان داده اند که رژیم های کم کربوهیدرات بدون نیاز به احتساب کالری مصرفی، برای کاهش وزن موثر هستند و می توانند منجر به بهبود های مختلفی در …

آیا از جای جوش بر روی پوست خود ناراحت هستید؟ آیا به دنبال روش های موثری برای خلاص شدن از آنها هستید؟ شما همیشه رویای یک  پوست صاف و بدون جوش را می بینید. به همین دلیل انواع مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی را خریداری می کنید. به جای استفاده از مواد شیمیایی مضر، از درمان های مختلفی که وجود دارد نیز می توانید استفاده کنید. این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام، 20 روش سریع  برای چگونگی از بین بردن جای جوش از صورت، …

ممکن است هنگامی که می بینند که سگشان غذا نمی خورد، دچار ناراحتی شوید و برایتان سوال باشد چرا اشتهایی برای غذا خوردن ندارد؟ اولین چیزی که بعد از غذا نخوردن سگ به ذهنتان می رسد این است که احتمال دارد، مریض شده باشد یا از درد رنج ببرد، اما احتمال این موضوع بسیار کم است. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت با ما همراه باشید. دلایل غذا نخوردن سگ معمولا، غذا نخوردن سگ به علت ریزه …

راه های سفت کردن پوست گردن چیست؟ آیا شل شدن پوست گردنتان باعث نگرانی شما شده است؟ آیا ناراحت هستید که به سرعت در حال پیر شدن می …

بیماری های مرتبط با سن، معمولا حیواناتی را که به سن پیری رسیده اند، تحت تاثیر قرار می دهند. همستر که معمولا عمر کوتاهی دارند پس از یک …

شاید شما هم دوست داشته باشید که مراقبت از همستر را یاد بگیرید تا بتوانید چند همستر در خانه تان، پرورش دهید. حفظ بهداشت و احساس امنیت برای …

وضعیت سنتی بهترین حالت برای باردار شدن است زیرا بسیار راحت بوده و تماس دو بدن در آن بهتر است. دو طرف رودرروی هم هستند و تمام مدت …

آیا می دانید تغذیه همستر باید به چه نحوی انجام شود؟ قسمت بیشتر غذاهای همستر خانگی را باید غذاهایی با کیفیت خوب و همچنین غذاهای آماده ای که …

احتمالا وحشتناک ترین کلمه ای که ممکن است مادران باردار با آن روبرو شوند، سقط جنین می باشد. این وضعیت تاسف انگیز و وحشتناک …

از جمله پرخطرترین و پرمسئله ترین دوران بارداری، سه ماهه سوم بارداری می باشد. اکثر زنان باردار در این دوران دچار درد و بی …

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.


گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.


آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.


لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند و لکه و زخم جوش را از بین می برد و باعث روشن شدن پوست می شود. لیمو دارای خواص اسیدی است که می تواند باعث از بین بردن باکتری های پوست شده و از چرب شدن بیش از حد پوست نیز جلوگیری می کند.


خمیر دندان نه تنها باعث تمیزی دندان های شما می شود بلکه جای جوش را نیز به سرعت از بین می برد. به یاد داشته باشید از خمیر دندان سفید به جای ژل خمیر دندان استفاده کنید. به این منظور، مقداری خمیر دندان سفید را قبل از خواب بر روی پوست آسیب دیده بگذارید و صبح صورت خود را با آب بشویید.


ویتامین C به درست شدن بافت آسیب دیده کمک می کند و پوست را در برابر مضرات نورخورشید محافظت می کند. مواد غذایی مانند فلفل دلمه ای، بروکلی، سبزیجات دارای برگ سبز تیره، آویشن، جعفری، ریحان، گشنیز، کلم فندقی و مرکبات مانند لیمو ترش، پرتقال، توت فرنگی، کیوی و آناناس منابع غنی از ویتامین C هستند.


امگا 3 برای درمان آکنه یا جوش بسیار مفید است. آنها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که برای کاهش التهاب و حفظ انعطاف پذیری پوست مناسب می باشند. غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب هستند عبارتند از ماهی آزاد، شاه ماهی، ساردین، ماهی کولی، ماهی قزل آلا، ماهی تن و ماهی خال مخالی

ناخن های شما به مواد مغذی مناسبی برای بلند شدن و استحکام نیاز دارند. ویتامین C برای تولید کلاژن مورد نیاز است تا بدن  از آن برای رشد ناخن ها استفاده کند. از آنجا که بدن شما نمی تواند این ویتامین را تولید کند، از ویتامین ها یا مواد غذایی که حاوی این ویتامین هستند استفاده کنید تا با کمبود آن مواجه نشوید. برای جلوگیری از شکنندگی ناخن، بیشتر از سبزیجات دارای برگ سبز، گوشت قرمز بدون چربی وآجیل ها مصرف کنید که شامل ویتامین های مهمی برای ناخن هستند.

همانطور که می دانیم، ناخن ها از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده اند. برای رشد سریع تر ناخن می توانید پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی تان بگنجانید.کمبود پروتئین منجر به بروز لکه های سفیدی بر روی ناخن ها می شود و آنها را ضعیف می کند. با خوردن گوشت گاو، تخم مرغ، گوشت بره، ماهی و مرغ  مقدار پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید. سبزیجات سبز، اسفناج، دانه، آجیل و حبوبات دارای پروتئین هستند و برای گیاهخواران انتخاب خوبی است.

ورزش کگل به عنوان تمرین کف لگن شناخته می شود و شامل انقباض و استراحت مکرر عضلات کف لگنی است و گاهی اوقات به طور …

فعالیت جسمی و ورزش در سنین کودکی و نوجوانی باعث رشد بهتر و تناسب اندام ایده آل برای کودک و نوجوان می شود،یکی از …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

زایمان طبیعی گزینه نخست برای تولد فرزند است و اکثر مادران ، فرزند خود را به کمک این روش سنتی به دنیا می آورند

در روش زایمان سزارین شکافتی توسط جراح برای خارج کردن جنین بروی بخش تحتانی شکم و عضلات زیرین آن و جداره رحم ایجاد می شود.

لابیاپلاستی نوعی جراحی روی لابیا (لب های اطراف واژن) است که ممکن است جنبه زیبایی یا جنبه درمانی داشته باشد.

کیست تخمدان ممکن است باعث درد یا احساس فشار در زیر دل شود. البته ممکن است خانمها هیچ یک را احساس نکنند.

اینستاگرام


تلگرام


تماس با دکتر


درباره دکتر


لابیاپلاستی نوعی جراحی روی لابیا (لب های اطراف واژن) است که ممکن است جنبه زیبایی یا جنبه درمانی داشته باشد. این جراحی باید توسط یک متخصص زنان خوب انجام شود.لابیاپلاستی می تواند همزمان با جراحی واژینوپلاستی (برداشتن بافت اضافی واژن ، کوچک کردن ورودی واژن و ترمیم بافت های اطراف) نیز انجام شود. در اینجا تکنیک های لابیاپلاستی را برای شما توضیح خواهیم داد.

 


در این متد برای برای برش دادن لابیا از لیزر یا چاقو استفاده می کنند و سپس محل برش با نخ های بخیه قابل جذب ، بخیه می شود. مهم است که بخیه ها محکم زده نشوند تا پس از  بهبودی اسکار جای بخیه به کمترین حد ممکن باشد. به همین دلیلی است که استفاده از لیزر در این روش بهتر است. میزان کوچک کردن لابیا هم به نظر جراح و بیمار مشخص می شود و بستگی زیادی به وضعیت بیمار و شکل لگن او دارد.

 


در این متد قسمت حاشیه لابیا مینور به شکل V برش داده شده و مقدار کمتری از بافت برداشته می شود. یکی از مزایای این روش آن ست که آسیب کمتری به اعصاب حسی این ناحیه می رسد و شکل لابیا پس از بهبودی طبیعی تر است. و ودوره نقاهت جراحی پس از عمل با این روش کمتر است.و  به دلیل حساس بودن این جراحی ، باید توسط یک متخصص زنان خوب انجام گیرد.

در این متد برش لابیا به شکل Z بوده و در نتیجه بافت بیشتری بعد از عمل باقی می ماند. گاهی نیز ممکمن است از برش به شکل W استفاده شود. معمولا زمانی از این تکنیک استفاده می شود که بافت لابیا نسبتا بزرگ است وقرار است پوشش کلیتوریس و مقداری از بافت پرینه ( ناحیه بین مقعد و وردی واژن) نیز برداشته شود.

این متد شبیه متد V است . مقدار برداشته شده پس از برش دادن به صورت V خواهد بود و بعد از برداشتن قسمت بالایی و پایینی لابیا بهم بخیه می شوند.

این متد معمولا با استفاده از بیهوشی و به صورت میکروسکپی انجام می شود . در این روش خون ریزی و فشار بخیه ها به کمترین میزان ممکن بوده می باشد. این متد یک روش خطی اصلاح شده است.

%PDF-1.3 3 0 obj >>>] /Contents 4 0 R>> endobj 4 0 obj > stream xUO]o0|ϯGF
خانم‌های که تست پاپ اسمیر آن‌ها غیرطبیعی است، اغلب به منظور تشخیص دقیق‌تر، جهت انجام کولپوسکوپی و بیوپسی دهانه رحم ارجاع داده می‌شوند. تست کولپوسکوپی، معاینه میکروسکوپی دهانه رحم است و با انجام آن، ابتلا به سرطان دهانه رحم یا وجود تغییرات پیش‌سرطانی در سلول‌های دهانه رحم به‌طور دقیق تعیین می‌شود. انجام کولپوسکوپی و بیوپسی به خصوص برای خانم‌هایی که تست HPV آن‌ها برای سویه‌های خطرناک HPV مثبت بوده است، ضروری خواهد بود. سویه‌های HPV-16 و HPV-18 خطرناک‌ترین سویه‌های HPV برای ابتلا به سرطان دهانه رحم هستند. انجام کولپوسکوپی در بسییاری از موارد، باعث پیشگیری از سرطان دهانه رحم می‌شود.

انجام تست‌ تشخیص سرطان دهانه رحم (پاپ اسمیر و تست HPV)، در خانم‌های زیر ۲۱ سال لازم نیست.

در این سن، خانم‌ها باید هر سه سال یک بار تست پاپ اسمیر انجام دهند. انجام تست HPV در این خانم‌ها نیازی نیست؛ اما اگر نتیجه تست پاپ اسمیر غیرطبیعی باشد، این خانم‌ها نیز باید تست HPV انجام دهند.

خانم‌ها در این سن باید هر سه سال یک بار تست پاپ اسمیر انجام دهند؛ یا هر پنج سال یک بار تست پاپ اسمیر و تست HPV را همزمان انجام دهند. انجام همزمان تست پاپ اسمیر و تست HPV هر پنج سال یک بار نسبت به تست پاپ اسمیر هر سه سال یک بار، اولویت دارد.

خانم‌هایی که تا سن ۶۵ سالگی تست‌های سرطان دهانه رحم را به‌طور منظم انجام داده‌اند و نتیجه آن همواره منفی بوده است، دیگر نیازی به تست تشخیص سرطان دهانه رحم ندارند و می‌توانند انجام آن را متوقف کنند. اما خانم‌هایی که در تست‌های قبلی تغییرات پیش سرطانی داشته‌اند، لازم است تست‌های تشخیصی را به‌طور منظم به مدت ۲۰ سال انجام دهند (حتی اگر بالاتر از ۶۵ سال باشند).

اگر علت انجام هیسترکتومی، سرطان دهانه رحم یا تغییرات پیش سرطانی نباشد، این خانم‌ها دیگر نیازی به تست پاپ اسمیر ندارند.

خانم‌هایی که واکسن HPV مانند واکسن گارداسیل زده‌اند، لازم است تست پاپ اسمیر را مانند سایر خانم‌ها انجام دهند. این واکسن‌ها تنها در برابر سویه‌های شایع ویروس HPV ایمنی ایجاد می‌کند و باعث ایمنی نسبت به تمام عفونت‌های مولد سرطان دهانه رحم نمی‌شود.

برخی از خانم‌ها به‌خاطر عواملی مانند ویروس HIV، جراحی پیوند عضو و قرار گرفتن در معرض داروی دی اتیل استیل بسترول (DES)  به دفعات بیشتری تست پاپ اسمیر نیاز دارند؛ این خانم‌ها برای آگاهی از نحوه انجام تست غربال‌گری سرطان دهانه رحم، باید به متخصص زنان مراجعه کنند.

http://www.medicinenet.com/cancer_detection/page2.htm


http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=143436ارسال


دکتر صفارزادهشما می‌توانید به صورت آنلاین، از مطب دکتر صفارزاده وقت ویزیت بگیرید.

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.


10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *