نحوه انجام ايمپلنت

نحوه انجام ايمپلنت
نحوه انجام ايمپلنت
مراحل کاشت ايمپلنت دندان کليه مراحل ايمپلنت در بازسازي کامل يک يا دو فک شامل 9 جلسه ميباشد که در کارهاي کوچک تا چند دندان ميتواند به 3 تا 4 جلسه کاهش يابد جلسات کار کامل فک عبارتند از : 1-جلسه ويزيت , معاينه دهان و دندانها و بررسي شرايط لثه و استخوان در عکس راديوگرافي 2-کشيدن دندان (و احتمالا نصب همزمان پايه ايمپلنت ) 3-بازسازي استخوان (و احتمالا نصب همزمان پايه ايمپلنت ) 4-نصب پايه ( و احتمالا آشکارسازي ) 5-آشکارسازي ( و احتمالا قالبگيري ) 6-قالبگيري 7-جهت کارهاي تمام فک اندازه گيري فک و تعيين اندازه و زاويه دندان ها و طراحي مجدد لبخند 8-امتحان شاسي کار در دهان 9-تحويل روکش مي باشد. نحوه انجام ايمپلنت نکته مهم اينکه در هنگام کار در ناحيه جلوي دهان ميتوانيم با ساخت يک پلاک براي شما لبخندتان را در تمامي مراحل کشيدن نصب پايه و ساخت روکش حفظ کنيم در بعضي موارد خاص با ايمپلنتهاي خاص مي تواند کار نصب پايه و بازسازي و ساخت روکش ميتوان طي چند جلسه در يک هفته انجام پذيرد . يک سوال مهم اينه که چه مواردي رو ميشه بدون برش و جراحي نصب کرد جوابش اينه که معمولا در شرايطي که بيشتر از يکماه و نيم تا 2 ماه از کشيدن دندان نگذشته باشه و استخوان آب نشده باشه رو ميشه بدون جراحي نصب کرد ولي مواردي رو که استخوان باريک شده رو حتما بايد جهت داشتن ديد کافي جراح و نصب صحيح بايد با جراحي انجام بديم که خطا ايجاد نشه و حتما در صورت نياز همزمان استخوان ناحيه را هم جهت ماندگاري طولاني مدت ايمپلنت بازسازي کنيم.   در این باره بیشتر بخوانید:

مراحل انجام ایمپلنت دندان

نحوه انجام ايمپلنت چگونگي انجام درمان 1– خارج کردن ريشه ها و دندان هاي فرسوده يک نکته بسيار مهم در باقي ماندن دندانهاي فرسوده و حتي ريشه هاي غير عفوني اين است که تا زمانيکه دندان يا ريشه غير لق را نکشيده ايد استخوان آن ناحيه آب نميشود و تحليل نميرود پس بطور جدي توجه داشته باشيد که تنها وقتي اقدام به کشيدن نماييد که قبل از آن وقت نصب ايمپلنت تان را مشخص کرده باشيد و بهتر است که بين 45 تا 75 روز نصب را انجام دهيم وگرنه با تحليل استخوان روبرو خواهيم شد که اين مطلب در فک بالا سريعتر اتفاق مي افتد و بيشتر مي تواند آسيب استخوان و زحمت و هزينه بازسازي ايجاد نمايد از آنجاييکه ماندگاري و عملکرد عالي ايمپلنت يعني ميزان کافي استخوان و لثه اطراف ايمپلنت نحوه انجام ايمپلنت ايمپلت يا کاشت دندان متد جديدي است که امروزه طرفداران زيادي پيدا کرده است. ايمپلت دنداني از يک پيچ تيتانيومي که جايگزين ريشه مي گردد، يک تاج سراميکي که به جاي دندان قرار مي گيرد و يک اتصال دهنده که دو قطعه را به هم متصل مي کند تشکيل شده است. بيشتر افرادي که تعداد کمي از دندان هايشان آسيب ديده مثلا دو تا سه، از اين تکنولوژي استفاده مي کنند. روش ومراحل ايمپلنت دندانپزشک در وهله اول وضعيت فک بيمار را بررسي مي‌کند تا از استحکام استخوان‌ها مطمئن شود. اگر استخوان‌‌ها از قدرت کافي برخوردار نباشند قبل از فرايند کاشت دندان بايد استخوان‌ها تقويت شوند. از آن‌جايي که در اين مرحله پيوند استخوان صورت مي‌گيرد، اين مرحله به نام مرحله تقويت استخوان شناخته شده‌ است. اگر پيوند استخوان نياز باشد بنابراين 4 تا 8 ماه بعد از پيوند يا بازسازي استخوان عمل ايمپلنت انجام مي‌شود. باوجود اين‌که ايمپلنت‌هاي جديدتر در يک فرايند يک مرحله‌اي در استخوان‌ فک کار گذاشته مي‌شوند اما بيشتر ايمپلنت‌ها در يک روش دومرحله‌اي کارگذاشته مي‌شوند . در این باره بیشتر بخوانید:

روش انجام ایمپلنت

مرحله اول: قبل از شروع به بيمار داروي مسکن تجويز مي‌شود، سپس دندانپزشک اقدام به بي‌حسي موضعيلثه مي‌کند. جراح قبل از حفر سوراخ براي قراردادنايمپلنت يک برش کوچک در لثه ايجاد مي‌کند تا به استخوان ‌فک دسترسي پيدا کند. عکسبرداري راديولوژي با کمک اشعه ايکس کمک مي‌کند تا مطمئن شويم که آيا ايمپلنت در جاي دقيق خود قرار گرفته است يا خير. درپايان جراح شروع به دوختن و بستن لثه مي‌کند. به ‌محض اين‌که ايمپلنت به استخوان‌هاي اطراف جوش خورده و متصل شد بيمار براي مرحله بعدي آماده مي‌شود. مرحله دوم: پس از استفاده از داروي بي‌حسي موضعي لثه، جراح يک شکاف کوچک ديگر در لثه ايجاد کرده و به ايمپلنت دسترسي پيدا مي‌کند. دراين زمان يک درپوش فلزي را به‌جاي پيچ محافظ قرار مي‌هد. اين سرفلزي شبيه به يک لوله فلزي است که بالاي لثه و جايي که دندان واقعي بايد باشد قرار مي‌گيرد و کمک مي‌کند تا لثه اطراف ايمپلنت به ‌تدريج التيام يابد. انواع ايمپلنت امروز شايد بتوان گفت حدود صد نوع ايمپلنت در بازارهاي جهاني وجود دارد ولي معيار خوبي ايمپلنت، بر اساس پاسخ بافتهاي پذيرنده ايمپلنت نسبت به آن مي باشد که موفقيت کاشت دندان را تعيين مي کند. ايمپلنتهاي معتبر داراي اسخوان سازي مناسب در اطرافشان هستند. تحليل استخوان اطراف آنها کمتر است يا در حد صفر مي باشد. به اين ترتيب درصد شکست آنها بسيار کم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *