نحوه انجام استخاره با تسبیحباز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .خانه موبایل


 اين نوع استخاره نيز شايع و معروف است، كه به چند شيوه انجام مى شود:

 


اوّل: علامه مجلسى مى نويسد: از «شيخ بهايى» نقل شده است: از بزرگان و اساتيدم شنيدم كه اين دستورالعمل از حضرت ولىّ عصر(عليه السلام) درباره استخاره با تسبيح رسيده است. فرمود: «تسبيح را به دست (راست) مى گيرى و سه بار صلوات مى فرستى و آنگاه قسمتى از تسبيح را (با دست چپ) مى گيرى و دوتا دوتا رد مى كنى; اگر در پايان يك دانه باقى ماند، به معناى «إفعل» (انجام بده) است و اگر دو دانه باقى ماند، مفهوم آن «لاتفعل» (انجام نده) است.

 


دوم: از امام صادق(عليه السلام) روايت شده است كه فرمود:

 


(به هنگام استخاره با تسبيح) نخست يك مرتبه سوره «حمد» را مى خوانى و آنگاه سه بار سوره «توحيد» (قل هو اللّه…) را و آنگاه پانزده مرتبه صلوات مى فرستى، سپس مى گويى:

 


 


اَللّهُمَّ إِنّى أسْئَلُكَ بِحَقِّ الْحُسَينِ وَجَدِّهِ وَأَبيه، وَ أُمِّهِ وَ أَخيهِ، وَ الاْئِمَّةِ مِنْ


خدايا از تو مى خواهم، به حقّ حسين و جدّش و پدر و مادر و برادر و امامان از

 


 


ذُرِّيَّتِهِ، أَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد، وَ أنْ تَجْعَلَ لِىَ الْخِيَرَةَ في


نسلش اين كه بر محمّد و آل محمّد درود فرستى و خيرم را در اين تسبيح

 


 


هذِهِ السَّبْحَةِ، وَ أَنْ تُرِيَني ما هُوَ الاَْصْلَحُ لي في الدِّينِ وَالدُّنْيا، اَللّهُمَّ إنْ


قرار دهى و آنچه را كه صلاح دين و دنيايم است به من نشان دهى. خدايا اگر

 


 


كانَ الاْصْلَحُ في دينى وَدُنْيايَ، وَ عاجِلِ اَمْري وَ آجِلِهِ، فِعْلَ ما اَنَا عازِمٌ


مصلحت دين و دنيا و امروز و فردايم در انجام كارى است كه قصد آن را دارم،

 


 


عَلَيْهِ، فَأْمُرْني، وَإلاّ فَانْهَني، إنَّكَ عَلى كُلِّ شَىْء قَديرٌ.


پس مرا بدان فرمان ده! وگرنه مرا از آن نهى كن; چرا كه تو بر انجام هر كارى توانايى.

 


 


پس از آن، قسمتى از تسبيح را مى گيرى و آن را مى شمارى و با عدد اوّل مى گويى «سُبْحانَ اللهِ» و با عدد دوم مى گويى «أَلْحَمْدُلِلّهِ» و با عدد سوم مى گويى «لا إِلهَ اِلاَّ اللّهُ» و به همين ترتيب پيش مى روى; در پايان اگر دانه آخر شمارش، سُبحان الله بود، مخيّر ميان فعل و ترك هستى و اگر أَلْحَمْدُللهِ بود، نشانه امر است و آن را انجام مى دهى و اگر لا إِلهَ اِلاَّ اللّهُ بود، نهى است و آن را ترك مى كنى.

در ادامه بخوانید
تور ویژه مشهد // قیمت مناسبشماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912saraخانه ایی مدرن و شیک داشته باشیدباز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

 


مطالب داغ


Sorry. No data so far.


مشاوره خانواده و سبک زندگی:


شکست عشقی در خواستگاری


ازدواج خواهر کوچکتر قبل از بزرگتر


ترس از جواب منفی شنیدن در خواستگاری


چگونه مهریه پس از مرگ همسر به خانواده اش ارث نرسد

وظایف زن و شوهر نسبت به یکدیگر چیست


مشکل داشتن با قد و قواره شوهر و بروز اختلافات


گفتن باکره نبودن در خواستگاری


صبر کردن برای پیدا کردن خواستگار هم فکر


مطالب تصادفی احکام:


جدا سازى اموال مخمس و غير مخمس


آیا رعایت ترتیب بین نماز مغرب و عشاء لازم است


تکرار نماز جماعت چه حکمی دارد


جلوگیری از خودکشی دیگران


وقف قسمتی از مسجد برای هیأت یا حسینیه


حکم بیدار کردن فرزندان و سایر افراد برای نماز صبح

حکم خوردن گوشت زرافه


حکم نفاس مادر جانشین


توصیه برای مطالعه شما:


چشم زخم چیست و چه دعایی برای آن توصیه شده است


حجیت حضرت زهرا(سلام الله علیها)بر امامان معصوم (علیهم السلام)

ساده زیستی امام خمینی و پاسخ به تهمت اشرافیگری ایشان

شفاعت گناهکاران


امام خامنه ای: تعرض به امنیت و حریم مردم در پیام رسان های داخلی «حرام شرعی» است

«ماه رمضان» فرصتی برای خلوت با خداست


شرح فراز صلوات شعبانیه از زبان آیت الله جوادی آملی

توصیه پیامبر(ص) به حفظ و نشر احادیث


  


| فارسی | العربیة | اردو | English |


| تمامی حقوق شرعاً و قانوناً برای تیم هدانا محفوظ می باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت – هدانا HADANA.IR |

Copyright (c) 2006-2017 persianv.com All Rights Reserved


© کلیه حقوق متعلق به سایت پرشین وی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .

استخاره در لغت به معناى طلب خيرنمودن از خداوند است؛ يعنى، آن كه آدمى در هر كارى از خداوند طلب خير كند (دعا). معناى ديگر استخاره، نوعى قرعه زدن براى رفع تحير است كه البته همراه با دعا و خواست از خداوند است. اين كار ممكن است به وسيله تسبيح و ياقرآن انجام گيرد. استخاره در موردى است كه انسان دچار ترديد شده باشد. قبل از استخاره بايد همه مقدمات و شرائط لازم را بر هر كارى فراهم ساخت از قبيل مطالعه و فكر، مشورت با اهل فن و افراد مجرب، اگر اقدامات فكرى و فيزيكى ديگرى از قبيل بررسى و تحقيق لازم باشد بايد به انجام رسانيد بعد از همه اينها چنانچه باز دچار ترديد است نوبت به استخاره مى‏رسد. ولى اگر موضوعى را عقل مورد تأكيد قرار داده و قرائن و شواهد همه به خوبى و صحت آن كار گواهى مى‏دهند در چنين مواردى نبايد به استخاره دست زد. اما شرايط: متحيّر و مردّد بودن در كار؛ يعنى، آن كه اگر آدمى با تعقل و مشورت به ترجيح يكى از دو طرف رسيد، ديگر جايى براى استخاره باقى نمى‏ماند؛ ولى اگر با وجود انديشه و مشورت به نتيجه‏اى نرسيد، در اين صورت مى‏تواند استخاره كند. در مورد عمل به استخاره، عمل به مقتضاى استخاره واجب نيست، ولى بهتر است با آن مخالفت نشود. رجوع به قرآن در مواردى جهت تفأل يا راه‏يابى استخاره درست است. ليكن اين نبايد به صورت يك عادت و روش دائمى و جايگزين فكر انديشه تحقيق و مشورت گردد. از سوى ديگر برداشت و الهام گيرى از آيات قرآن در بسيارى از موارد كار آسانى نيست و نيازمند يكسرى آگاهى‏ها و دانش‏هاى تخصصى و علوم دينى مانند: تفسير ادبيات و … مى‏باشد. در استخاره با قرآن بايد به تفسير و معانى آيات تسلّط داشته باشيد و به خوب و بدى كه بالاى صفحات قرآن نوشته شده اعتمادى نيست. استخاره داراى اقسامى است كه براى آگاهى بيشتر به حاشيه مفاتيح‏الجنان مرحوم حاج شيخ عباس قمى(ره) رجوع كنيد. براى آگاهى بيشتر ر.ك: 1- بحارالانوار، ج 91، ص 233 2- كند و كاوى درباره استخاره طريقه‏دار در استخاره با تسبيح ـ كه براى همه مقدور است ـ مشهور آن است كه: بعد از نيّت حداقل سه بار صلوات و يك بار حمد و سه مرتبه سوره اخلاص و چند مرتبه استخير الله برحمته؛ از رحمت خدا طلب خير مى‏كنم » را بگوييد و بعد يك قبضه از دانه‏هاى تسبيح را به دستگرفته و دوتا دوتا بشماريد. اگر يك عدد باقى ماند، خوب و اگر دو تا ماند، بد است.

كليه حقوق براي اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري محفوظ مي باشد.

نرم افزار استخاره با توجه به نظرات حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی )

فال ورق یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین نوع فالگیری است که، در آن از ورق‌های بازی (پاسور) استفاده می‌شود. آورده اند  که قدمت فال ورق به مصر باستان می‌رسد و با باورهای قدیمی نسبت به ایزد مصری دبیران یعنی ثوث ارتباط دارد. در اروپا این کار از قرن ۱۴ میلادی رواج پیدا کرد.


یک دسته ورق استاندارد امروزی که در دنیا به نام ورق انگلیسی-آمریکایی شناخته شده (یعنی دسته ورق ۵۲ تایی شامل چهار خال دل، خشت، گشنیز و پیک) می‌تواند برای گرفتن فال ورق بکار رود .

برای گرفتن فال ورق ( فال پاسور ) ابتدا به مدت چند ثانیه افکار خود را متمرکز کرده و به چیزی فکر نکنید

در پایین صفحه ۵۲ ورق به پشت ، نمایش داده شده ، شما بایداز بین آنها هفت ورق انتخاب کنید که بعد از انتخاب هر ورق در قسمت نتیجه ی فال ،  توضیحات آن  ظاهر میشود . (دقت  کنید که با هر کلیک فقط یک ورق ظاهر میشود  ، شما میتوانید تعبیر آن را یکی یکی و یا پس از پایان هفت انتخاب از قسمت نتیجه ی فال مطالع کنید .

جهت گرفتن دوباره فال  روی دکمه فال مجدد ، در پایین همین صفحه کلیک کنید و  مراحل بالا را تکرار کنید .


 


بیننده گرامی ،  اعتقاد به فال و فالگیری چیزی جز جهل و خرافه پرستی نیست ، لطفا به این قسمت فقط و فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنید. 

ضمنا سایت نیک صالحی ، هیچ گونه فعالیتی در زمینه گرفتن فال به صورت حضوری و تلفنی ندارد .

© کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .

استخاره با تسبیح شیوه های مختلفی دارد که برخی غلط هستند و در کل سه روش استخاره با تسبیح در روایات بیان شده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.


استخاره با تسبیح که آقا امام زمان عج به مرحوم آیت الله مرعشی تعلیم فرموده اند عبارت است از:

1. در رابطه با استخاره سخن به میان آمد. سید عرب ‏فرمود:

اى سید با تسبیح به چه نحو استخاره‏ می کنید؟


گفتم: سه مرتبه صلوات مى فرستم و سه مرتبه‏ مى‏گویم: «استخیر الله برحمته خیره فى عافیه‏» پس‏ قبضه‏اى از تسبیح را گرفته مى‏شمارم، اگر دو تا بماند بد است و اگر یکى ماند خوب است.

فرمود: این استخاره،دنباله ای دارد که به ‏شما نرسیده و آن این است که هرگاه یکى باقى ماند فورا حکم به خوبى استخاره ندهید بلکه دوباره ‏بر ترک عمل، استخاره کنید اگر زوج آمد کشف مى‏ شود استخاره اول خوب است اما اگر یکى آمد کشف مى ‏شود که استخاره اول میانه است.

توضیح: این نوع از استخاره در بین خیلی از علماء رواج دارد و آیت الله بهجت نیز بدین شیوه استخاره می گرفتند، و در اصل استخاره اول بر انجام است که اگر تک بیاید خوب است و اگر زوج بیاید بد است و بعد آن نیز یکبار دیگر برای ترک عمل استخاره می شود که اگر تک بیاید یعنی ترک عمل خوب و در صورتی که هم انجام خوب بود و هم ترک خوب باشد بنابراین میانه است ولی در صورتی که برای ترک جفت بیاید نشان می دهد ترک بد است بنابراین در صورتی که انجام خوب باشد و ترک بد، نشان می دهد که باید عمل انجام شود و بسیار خوب است.

 


مرحوم مجلسی (قدس سره) می فرمایند: طریق دیگری در میان عوام شهرت دارد که سه تا سه تا بشمارند، اگر یک بماند خوب و اگر دو بماند، وسط و اگر سه بماند بد است ولی این طریق در کتب مشهره به نظر فقیر نرسیده، ولی یکی از فضلای بحرین از کتاب «السعادات» از حضرت صادق (علیه السلام)روایت کرده که «حمد» یک مرتبه و سوره «قل هو الله» را سه مرتبه و پانزده مرتبه «صلوات» بر محمد و آل محمد بفرستد، پس بگوید:

«اَللّهُمَّ اِنّی أسْئَلُکَ بِحَقِّ الحُسَیْنِ وَ جَدِّهِ وَ أبیهِ وَ أُمِّهِ وَ أخیهِ وَ الْأئِمَهِ مِنْ ذُرّیَتِهِ أَنْ تُصَلّی عَلی مُحَمّدٍ وَ آلِ مُحَمّدٍ وَ أنْ تَجْعَلَ لی الخِیَرَهِ فی هذهِ الْسُبْحَهِ وَ أن تُریَنی ما هُوَ الْاَصْلحُ لی فِی الدّینِ و الدُّنیا، اللهُمَّ إنْ کان الاصلحُ فی دینی و دُنیایَ و عاجِلْ اَمری و آجِلِه فِعْلَ ما أنا عازمٌ علیهِ فأمُرنی و الّا فَانْهَنی، فَأنَّکَ علی کلِّ شَیءٍ قَدیرٍ»

پس قبضه ای از تسبیح می گیری و می شماری و می گویی:«سبحان الله والحمدلله و لا اله الا الله» تا آن قبضه تمام شود، اگر آخرش «سبحان الله» باشد مخیری میان انجام دادن یا ندادن، و اگر «الحمدلله» باشد امر است، و اگر«لا اله الا الله» باشد، نهی است.

همچنین جهت گرفتن استخاره آنلاین با قرآن کریم روی تصویر زیر کلیک کنید.


در ادامه مطلب می توانید روش استخاره با قرآن و همچنین نحوه استخاره با تسبیح و مطالب مرتبط به آن را بخوانید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه
وبسایت


7  −  1  =  .hide-if-no-js{display:none!important}10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *