طریقه انجام تست بی بی چک

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی


آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان


مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.“آینده در دستان شماست


زیبایی هایی که هنوز ندیده اید


میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان


در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی


آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان


مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

بازگشت به سایت 


 


 


متاسفانه صفحه مورد نظر در سایت یافت نشد ،

 


ممکن است نشانی آن تغییر کرده باشد شما میتوانید عنوان مدنظر را از طریق قسمت ذیل در لیست محتویات سایت جستجو کنید

 


  


 


جستوی  پیشرفته  مطلب مدنظر : 


 


 

 


تماس با ما : 


روابط عمومی و پشتیبانی پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

تلفن:0311-7810980   ایمیل: info@tanzimekhanevadeh.ir


 طرز استفاده از بی بی چک ها بسیار راحت است، اما آیا نتیجه حاصل از بی بی چک همیشه درست و دقیق است؟ در این مطلب به تمام سوالات مربوط به استفاده از بی بی چک پاسخ داده می شود.

استفاده از تست بارداری خانگی که با نام بی بی چک در بین خانم ها مطرح می شود، ممکن است کمی عصبی کننده باشد، به ویژه اگر از نتیجه به دست آمده مطمئن نیستید. در این مطلب به رایج ترین سوالات مربوط به بی بی چک، از جمله زمان استفاده از بی بی چک و چگونگی استفاده از آن و سایر سوالات در این زمینه پاسخ داده می شود.

بسیاری از بی بی چک ها یا تست های بارداری خانگی ادعا می کنند که می توانند نتیجه دقیق را در اولین روز به تعویق افتادن پریود نشان دهند. به هرحال نتایج دقیق تر را تا یک هفته بعد از به تعویق افتادن پریود از بی بی چک دریافت می کنید، بنابراین بهتر است که تا یک هفته صبر کنید.


مدت کوتاهی بعد از اینکه تخمک بارور شده به دیواره داخلی رحم متصل می شود، جفت تشکیل شده و هورمون  گنادوتروپین جفتی انسان  human chorionic gonadotropin یا HCG تولید می شود. این هورمون وارد جریان خون و ادرار می شود. در اوایل بارداری غلظت هورمون HCG به سرعت افزایش پیدا می کند – هر دو تا سه روز دو برابر می شود.هر چه زودتر از بی بی چک استفاده کنید، کشف هورمون HCG سخت تر خواهد بود.به یاد داشته باشید که زمان دقیق تخمک گذاری در بین زنان متفاوت خواهد بود یا حتی در یک خانم از ماهی به ماه دیگر فرق می کند و تخمک بارور شده می تواند در زمان های مختلف در رحم جایگذاری شود. این مسئله بر روی زمان شروع تولید هورمون HCG و قابل کشف شدن آن تاثیر می گذارد.اگر تایید فوری بارداری برای تان مهم است، بسته به مدت زمان بارداری یا به تعویق افتادن پریود، پزشک سونوگرافی، تکرار تست ادرار یا انجام آزمایش خون را توصیه می کند.

در بی بی چک ها از ادرار خانم استفاده می شود، به این شکل که نوار مورد نظر وارد ادرار جمع آوری شده می شود یا چند قطره ادرار روی نوار ریخته می شود و پس از آن با رنگی شدن نوار – اغلب به شکل یک علامت مثبت یا منفی یا با یک خط یا دو خط رنگی و یا حتی لغت pregnant یا not pregnant روی نوار – نتیجه مشخص می شود.با این حال بعضی از بی بی چک ها خیلی حساس تر هستند. به عبارت دیگر برخی از بی بی چک ها می توانند با میزان کم HCG هم نتیجه درستی را ارائه کنند. به یاد داشته باشید که همیشه تاریخ انقضای بی بی چک ها را بررسی کنید و طرز استفاده از آن را به درستی و با دقت بخوانید. 

اکثر تست های خانگی یا بی بی چک ها ادعا می کنند که تا 99 درصد نتیجه درست را نشان می دهند. به هرحال بررسی ها نشان داده اند که بسیاری از بی بی چک ها به اندازه کافی حساس نیستند تا بتوانند هورمون HCG را در ادرار خانمی که به تازگی پریودش به تعویق افتاده تشخیص دهند. برای دریافت دقیق ترین و قابل اعتمادترین نتیجه بهتر است تا یک هفته بعد از به تعویق افتادن پریود صبر کنید.

داروهای باروری یا داروهای دیگری که حاوی هورمون HCG هستند ممکن است بر روی نتیجه بی بی چک تاثیر بگذارند. با این حال اکثر داروها، از جمله آنتی بیوتیک ها و قرص های ضد بارداری بر روی صحت و درستی نتیجه بی بی چک ها تاثیر نمی گذارند.

اگر چه این حالت به ندرت اتفاق می افتد، اما ممکن است نتیجه بی بی چک مثبت باشد در حالیکه شما واقعا باردار نیستید. این حالت مثبت کاذب نامیده می شود.مثبت کاذب زمانی رخ می دهد که درست بعد از اینکه تخمک بارور شده به دیواره رحم متصل شده است، آن را از دست می دهید که این حالت حاملگی بیوشیمیایی نامیده می شود. یا ممکن است بی بی چک را بلافاصله بعد از مصرف داروی باروری استفاده کنید که حاوی هورمون HCG است.حاملگی خارج از رحم، یائسگی یا مشکلات تخمدان نیز ممکن است نتایج گمراه کننده ای ارائه دهند.


ممکن است بی بی چک نتیجه منفی نشان دهد در حالیکه واقعا باردار هستید. این حالت نیز منفی کاذب نامیده می شود و احتمال بروز منفی کاذب بیشتر از مثبت کاذب است. عواملی که باعث می شوند نتیجه منفی کاذب مشاهده کنید عبارتند از: –    خیلی زود از بی بی چک استفاده کنید. هر چه فاصله زمانی بین به تعویق افتادن پریود و استفاده از بی بی چک کمتر باشد، احتمال اشتباه بودن نتیجه و کاذب بودن منفی بیشتر خواهد بود. برای اینکه نتیجه قابل اعتمادتری را دریافت کنید بهتر است یک هفته بعد از به تعویق افتادن پریودتان از بی بی چک استفاده کنید، در این زمان احتمال تشخیص هورمون HCG در ادرار به وسیله بی بی چک بیشتر خواهد شد. اگر نمی توانید یک هفته صبر کنید بهتر است برای انجام آزمایش خون به پزشک مراجعه کنید.-    نتیجه بی بی چک را خیلی زود بررسی می کنید. حتما به بی بی چک زمان بدهید تا نتیجه درست را ارائه دهد. طبق زمان توصیه شده بر روی برچسب عمل کنید و کمی صبر کنید. معمولا نتیجه بی بی چک ها بین 40 ثانیه تا 5 دقیقه مشخص می شود.-    از ادرار رقیق برای بی بی چک استفاده می کنید. برای اینکه نتیجه دقیق تری به دست آورید، از ادرار هنگام صبح استفاده کنید، زمانی که ادرار بیشترین غلظت را دارد.

براساس نتایج به دست آمده می توانید اقدامات زیر را انجام دهید: –    نتیجه بی بی چک مثبت است یا چند بار از بی بی چک استفاده کرده اید و نتایج مختلفی دریافت کرده اید. در این شرایط به پزشک مراجعه کنید. برای تایید بارداری ممکن است نیاز به آزمایش خون یا انجام سونوگرافی داشته باشید. هر چه زودتر بارداری شما تایید شود، سریعتر می توانید مراقبت های لازم را انجام دهید. –    نتیجه بی بی چک منفی است. اگر با وجود منفی بودن پریود نشده اید، بهتر است طی چند روز یا یک هفته بعد از آن دوباره از بی بی چک استفاده کنید. –    نتیجه بی بی چک منفی است، اما پریود شما هنوز شروع نشده یا تصور می کنید که ممکن است باردار باشید. در این شرایط نیز باید به پزشک مراجعه کنید. عوامل زیادی باعث به تعویق افتادن پریود یا آمنوره amenorrhea می شوند، از جمله اختلالات تیروئید، وزن کم، مشکلات تخمدان، ورزش کردن بیش از حد و استرس. اگر باردار نباشید، پزشک با تجویز دارو به منظم شدن پریودتان کمک می کند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : یک روش خانگی برای تشخیص بارداری

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 5 علامتی که نشان می دهد دوقلو باردارید!!

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ seemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

نام (اجباری)


آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)


مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار


تصویر امنیتی جدید


All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

دانشنامه فرزند: انجام تست بارداری و نتیجه آن می تواند لحظات اضطراب آوری برای شما ایجاد نماید. پس بهتر است با مطالعه این مقاله و به دست آوردن اطلاعات کافی قبل از انجام تست از این استرس و اضطراب بکاهید.

خرید یک تست بارداری خانگی مارک ها و برندهای متعددی برای تست های بارداری خانگی وجود دارد، اما در نهایت همه آن ها به یک روش یعنی تشخیص میزان هورمون بارداری یا hCG در ادرار شما عمل می کنند. البته برخی از مارک ها ادعا می کنند دقت تشخیص بالاتری دارند. هنگام خرید یک تست بارداری تاریخ انقضا آن را بررسی نمایید و از دست نخورده بودن و عدم وجود هر گونه پارگی و ساییدگی بر روی بسته اطمینان حاصل نمایید. بهتر است از داروخانه های معتبر جهت خرید یک تست بارداری اقدام نمایید.

زمان مناسب برای انجام تست بارداری بسیاری از کارشناسان معتقدند برای انجام تست بارداری خانگی حداقل باید یک روز از زمانی که دوره قاعدگی شما عقب افتاده است بگذرد. هر چند بهتر است از زمان عقب افتادن عادت ماهیانه شما یک هفته بگذرد و بعد از آن تست بارداری را انجام دهید. ممکن است اضطرابی که برای رسیدن زمان مناسب در شما ایجاد می کند آزار دهنده باشد، اما گذشت این زمان باعث می شود به دلیل افزایش میزان سطح هورمون بارداری در بدن شما، تست از دقت بالاتری برخوردار گردد.

نکته: بهتر است تست بارداری با اولین نمونه ادرار صبحگاهی انجام گیرد، زیرا در آن زمان ادرار غلیظ تر و دارای میزان هورمون بارداری بیشتری می باشد.

دستورالعمل دستورالعمل درون جعبه را به دقت بخوانید. البته اکثر این تست ها از دستورالعمل یکسان برخوردارند. اما ممکن است در برخی جزئیات مانند روش جمع آوری ادرار و طول زمان انتظار برای مطالعه نتیجه، متفاوت باشند. نمادها و علایم معرفی شده بر روی دستورالعمل را مطالعه نمایید تا بتوانید نتیجه آزمون خود را به درستی متوجه شوید

خودتان را آماده کنید. انجام تست بارداری می تواند همراه با استرس و اضطراب فراوان باشد و شما بابت پاسخ آن نگران باشید. بهتر است زمانی را برای آرام کردن و کنترل اعصاب خود در نظر بگیرید. می توانید این آزمایش را در تنهایی انجام دهید تا زمان کافی برای کنار آمدن با جواب آن را داشته باشید و یا از همسرتان بخواهید پشت در، منتظر شما بماند و در حین زمان انتظار برای پاسخگویی با شما صحبت کند.

نمونه ادرار دستان خود را با آب و صابون بشویید و نوار تست بارداری را از درون جعبه خارج نمایید. یک لیوان پلاستیکی یک بار مصرف تمیز نیز از قبل آماده کنید. بهتر است ابتدا مقدار کمی از ادرار خود را تخلیه کرده و سپس نمونه ادرار خود را در لیوان یک بار مصرف جمع آوری نمایید. قبل از نمونه برداری از نوشیدن مایعات بیش از حد خودداری نمایید تا رقیق شدن ادرار شما باعث نمایش نتیجه منفی کاذب نگردد.

با استفاده از قطره چکان ادرار را بر روی نوار تست بارداری بریزید. با استفاده از قطره چکان موجود در جعبه تست بارداری مقداری از نمونه ادرار را برداشته و به اندازه ای که در برگه دستورالعمل آن نوشته شده است در سوراخ نوار تست بارداری بریزید.

انتظار برای اعلام نتیجه برخی از تست ها در عرض یک تا پنج دقیقه نتیجه را مشخص می کنند و در برخی دیگر ممکن است دو دقیقه زمان ببرد. در دستورالعمل آن میزان زمان لازم برای پاسخگویی مشخص شده است. در این مدت نوار تست را بر روی یک سطح تمیز قرار دهید. ممکن است این زمان برای شما بسیار کند بگذرد، پس بهتر است ذهن خود را منحرف کنید تا اضطراب شما کاهش یابد.

بررسی نتیجه پس از گذشت زمان مناسب می توانید نتیجه آزمایش خود را بررسی نمایید. به طور معمول نمایش یک خط مشخص کننده منفی بودن جواب آزمایش یا عدم باردار بودن شما می باشد و نمایش دو خط نشانه باردار بودن تان است. در صورتی که هیچ گونه خطی نمایش داده نشد بهتر است آزمایش مجدد تکرار شود.

هشدار: در برخی از تست های بارداری لازم است بر روی خود نوار آزمایش مستقیما ادرار ریخته شود. پس دستورالعمل درون جعبه را حتماً از قبل بررسی نمایید. یک ساعت مچی نیز در اختیار داشته باشید زیرا در برخی تست های بارداری که در دستورالعمل آن ها زمان برای ریخته شدن ادرار ذکر شده است باید به طور دقیق به آن زمان عمل شود.

در صورتی که پاسخ منفی باشد ولی همچنان احساس می کنید باردارید بهتر است یک هفته دیگر مجدد آزمایش را تکرار نمایید. اگر پس از انجام آزمایش مجدد، همچنان جواب منفی است و دوره عادت ماهیانه شما عقب افتاده است باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت آن را تشخیص دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

در ادامه، مطالعه این مطالب را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

کپی‌رایت © دانشنامه فرزند. ۱۳۸۸-۱۳۹۷ کلیه حقوق مادی و معنوی این دانشنامه طبق قوانین حق تکثیر محفوظ بوده و متعلق به پدید آورندگان می‌باشد. دانشنامه فرزند کاملاً مستقل است و وابسته به هیچ سازمان، نهاد و یا ارگان دولتی نمی‌باشد و توسط گروه فرزند مدیریت می‌شود. این دانشنامه شامل کلیه اطلاعات مورد نیاز برای بچه دار شدن بوده و تنها در راستای اهداف آموزشی طراحی گردیده‌است. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. لطفاً قبل از استفاده از مطالب این سایت کلیه قوانین، مقررات و شرایط استفاده از آن را مطالعه نمایید، استفاده شما از مطالب این سایت نشان دهنده توافق شما با کلیه قوانین و مقررات می باشد.

استفاده از مطالب و محتوای دانشنامه فرزند در دیگر سایت‌ها و رسانه‌های الکترونیکی تنها با ذکر منبع و درج لینک مستقیم مجاز بوده و استفاده از مطالب دانشنامه فرزند در رسانه‌های چاپی تنها با کسب موافقت‌نامه کتبی مجاز می‌باشد. کلیه مطالب و محتوای تولید شده در دانشنامه فرزند تحت مجوز Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 در دسترس است.

All contents copyright © Farzand Encyclopedia. 2010-2018 All rights reserved. This Internet site provides information of a general nature and is designed for educational purposes only. If you have any concerns about your own health or the health of your child, you should always consult with a physician or other healthcare professional. Please review the Terms of Use before using this site. Your use of the site indicates your agreement to be bound by the Terms of Use. This work is licensed under the Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License. Click here to view a copy of this license. For contact us, send email to info[a]farzand.net 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *